انتخاب تخت نوزاد

انتخاب تخت نوزاد

انتخاب و خریدن تخت بچه، یکی از خاطرات مهم و هیجان‌انگیز برای والدینی است که در انتظار نوزاد می‌باشند. مجسم کردن و مشاهده نوزاد در یک تخت زیبا و آراسته، نقش زیبایی در خاطر والدین بر جا می‌گذارد.

در انتخاب و تهیه تخت نوزاد باید نکاتی را رعایت کرد که عبارت‌اند از:

ایمنی تخت نوزاد

بیش‌تر نوزادان علاقه‌ای به خوابیدن در تخت خود نشان نمی‌دهند. معمولا پس از مدتی تخت نوزاد تبدیل به صندوق یا محلی برای جمع‌آوری اسباب‌بازی می‌شود.تخت نوزاد، به ویژه اگر استانداردهای ایمنی در آن رعایت نشده باشد، باعث صدمات جدی می‌شود. بهتر است در انتخاب آن نهایت دقت به کار رود.رنگی که برای رنگ‌آمیزی آن به کار می‌رود باید فاقد سرب باشد. اگر نوزاد عادت به جویدن نرده‌ها دارد، بایستی آن‌ها را با وسیله‌ای غیر سمی پوشاند.حفاظ و نرده‌های دو طرف تخت باید با چفت مناسب طوری محکم شود که نوزاد نتواند آن‌ها را باز کند. به‌طور کلی، تخت نوزاد به منظور ایمنی باید ساده و بی‌پیرایه باشد. بایستی از خرید تخت‌های زینتی با کنده‌کاری و گل‌ها و تزیینات برجسته که ممکن است به نوزاد صدمه بزند، خودداری کرد.قفل‌ها و چفت‌های حفاظ‌ها، باید دارای لبه‌های گرد شده و غیر بُرنده باشند. در چارچوب تخت نباید سوراخ یا شکافی وجود داشته باشد که انگشت نوزاد در آن گیر کند.اتاق نوزاد باید نزدیک اتاق والدین باشد تا در صورت وقوع حادثه‌ای، صدای نوزاد شنیده شود.تخت نوزاد را باید در جای امن اتاق قرار داد. بایستی از گذاشتن تخت در جلو پنجره و نزدیک پرده، یا هر چیزی که کودک بتواند به آن آویزان شده و از تخت بالا رود، خودداری کرد.باید به فکر بزرگ شدن نوزاد و احتمال بالا رفتن و افتادن او از تخت بود.هم‌چنین تخت نوزاد نباید نزدیک اشیاء تیز یا دیوار و مبل قرار گیرد تا اگر نوزاد افتاد، بین تخت و دیوار یا مبل گرفتار و خفه نشود.

حفاظ تخت و اسباب‌بازی‌ها

تخت نوزاد باید به حفاظ و ضربه‌گیر مجهز شود و این ضربه‌گیر به وسیله تسمه‌ای خوب بسته شده باشد. تسمه‌های اضافی را باید کوتاه کرد تا نوزاد آن‌ها را به دهان نگیرد. حفاظ‌ها نباید طوری باشند که نوزاد از آنها به عنوان نردبان استفاده کند و از تخت بالا رود. بند اسباب‌بازی‌ها، پستانک و لباس بچه نباید از ۲۰ سانتی‌متر بلندتر باشد.

سایز تخت

بهتر است تخت بزرگی برای نوزاد، تهیه شود تا برای دوره نوجوانی کودک نیز قابل استفاده بماند و نوزاد روی آن جای کافی برای بازی و جولان داشته باشد.

کلیه حقوق برای وب سایت بیبی شو محفوظ است. طراحی سایت و سئو توسط روبیک